SoBiAD Bülten
Ocak 2010 | Sayı # 9

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Üç Aylık Haberler- Etkinlikler Bülteni


ICSS 2010 Pine Bay'da Yapılacak...

International Conference on Social Sciences 07-08 Ekim 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Konferansın amacı, bilim adamlarının, uygulamacıların ve üniversiteler dışındaki araştırmacıların sosyal  bilimlerin muhtelif alt disiplinleri içerisinde yaptıkları teorik-analitik-deneysel ve ampirik araştırmaları sunmalarına olanak sağlamaktır.

http://www.icssconference.net

YEBKO 2010

İşletme, Organizasyon, Yönetim, Ekonomi ve ilgili alt-disiplinlerde çalışmalar yapan tüm bilim insanlarına, araştırmacılara, kamu ve özel sektörde görev yapan uzmanlara açık olan 3. YEBKO konferansı 09-10 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirilecektir.

lütfen daha fazla bilgi için ziyaret ediniz.

http://www.yebko.net


 

 


VI. STK Kongresi'ndeydik..

SoBiAD ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ve 23 - 25 Ekim 2009 tarihlerinde Çanakkale'de gerçekleştirilen  VI. Uluslararası STK'lar Kongresi başarıyla sona erdi. Bu yıl "Sosyal Girişimcilik" ana temalı olarak düzenlenen kongreye muhtelif üniversitelerden çok sayıda katılımcı iştirak etti.

 
2009'da Toplam 2  HIF Gerçekleştirildi...
 

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği 2009 yılında Çanakkale 18. Mart Üniversitesi, İİBF  ve Balıkesir Üniversitesi, İİBF  ile işbirliği yaparak  iki ayrı HUKUK VE İKTİSAT FORUMU düzenledi.  Detaylı bilgi için bkz:

 

http://www.hukukiktisatforumu.net

 

EPCS Konferansımız 8-11 Nisan 2010'da...

İlk kez SoBiAD'ın ev sahipliğiyle ile Türkiye'de yapılacak olan European Public Choice Meeting  için yoğun organizasyon çalışmaları devam ediyor.

Konferans'ın başkanlığını yapan Prof. Dr. Coşkun Can Aktan "Alnımızın akıyla bu organizasyonu da başarıyla tamamlamak için çabalıyoruz." dedi. Prof Aktan yaptığı açıklamasında şöyle devam etti.  "Kamu Tercihi alanında dünyanın en saygın bu uluslararası konferansını SoBiAD olarak gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz. Konferansın değerini ve önemini bilen bilir. Ayrıca yaptığımız, yapacağımız işi övmeye gerek yok. 8-11 Nisan tarihleri arasında İzmir'de Sürmeli Otel'de yapılacak olan etkinlikte yaklaşık 250 bildiri sunulacak."

 


 © 2008-2010 SoBiAD Tüm Hakları Saklıdır.
http://www.sobiad.org