SoBiAD Bülten
Temmuz 2010 | Sayı # 11

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Üç Aylık Haberler- Etkinlikler Bülteni


Yeni bir eDergi...
 

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği, Hukuk ve İktisat Forumu adı altında düzenlediği etkinlikleri çerçevesinde bir yeni projeye daha imza attı. Hukuk ve İktisat -eDergi- adı verilen bu elektronik dergi Türkiye'de önemli bir eksikliği doldurmuş olacak.

Kurumsal iktisat, anayasal iktisat, regülasyon iktisadı, işlem maliyetleri iktisadı, mülkiyet hakları iktisadı, suç ve ceza ekonomisi vs. konularda araştırmalar ve incelemelere bu  dergi içerisinde yer verilecek.

 Dergiye ulaşmak için aşağıdaki resmi tıklayınız:

eDERGİ Arşivi...

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği'nin 2009 yılında başlattığı eDergi projesi genişliyor. SOBİAD, Sosyal bilimlerin muhtelif alanlarında uluslararası ve ulusal   6 dergi dışında oldukça spesifik alanlara odaklanan muhtelif edergiler yayınlama çalışmalarını sürdürüyor.

 

eDergi arşivi içerisinde yer alan tüm dergiler TÜBİTAK-ULAKBİM Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı (SBVT) kriterlerine uygun olarak hazırlanmıştır.  eDERGİ arşivinde yeralan makaleler başta doçentlik olmak üzere muhtelif üniversitelerin  akademik atanma ve yükseltilme yönetmelikleri koşullarına uygunluk sağlamaktadır.


Avrupa Kamu Tercihi Toplantısı 8-11 Nisan 2011 tarihlerinde yapıldı.

Avrupa Kamu Tercihi Topluluğu'nun yıllık toplantısı 8-11 Nisan 2011 tarihleri arasında SoBiAD'ın ev sahipliğinde ilk kez Türkiye'de  gerçekleştirildi. Toplantıda toplam 236 bildiri sunuldu.

Avrupa'nın saygın konferanslarından birisi olarak kabul edilen toplantıya dünyaca tanınmış iktisatçılar katıldılar. Aralarında Friedrich Schneider, Martin Paldam, Jose Pardo, Roger Congleton, Domenico de Empoli gibi pek çok bilim insanı kamu tercihi disiplini dahilinde bildiriler sundular.

 
Maliye ve Muhasebe Forumu..
 

 

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Maliye ve Muhasebe Forumu Etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor. İlki DEÜ-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde, ikincisi ise Uşak Üniversitesi ve Uşak Defterdarlığı ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinliğin üçüncüsü Maliye Okulu Mezunları Derneği, İzmir Şubesi ile gerçekleştirilecek.

 

Toplantıya maliye alanında pek çok bilim insanı ve uygulamacı yanısıra Türkiye'nin dört bir yanından mali müşavir ve muhasebecilerin katılması bekleniyor. Toplantı 29 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirilecek.

 

 

 

 http://www.maliyemuhasebeforumu.net/


 © 2008-2010 SoBiAD Tüm Hakları Saklıdır.
http://www.sobiad.org