SoBiAD Bülten
Nisan 2010 | Sayı # 10

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Üç Aylık Haberler- Etkinlikler Bülteni


ICSS 2010 : Emerald Sponsorumuz

 07-08 Ekim 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan International Conference on Social Sciences konferasımıza Emerald sponsor oldu. Emerald  online dergi endüstrisinde dünyanın en büyük kuruluşlarından birisi. Tüm dünyada 3000 den daha fazla dergi Emerald arşivlerine üye bulunuyor.

http://emeraldinsight.com

Haydi Fikir Yarışmasına...

SoBiAD , TÜRKSAT ile işbirliği yaparak yeni bir fikir yarışması başlattı. Sözkonusu fikir yarışmasının amacı şu şekilde ilan edildi:

Hızlı bir değişim çağında yaşıyoruz. Ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel, demografik, ekolojik ve teknolojik değişim dinamikleri ve trendleri evreni, tabiatı, gelecek nesillerin yaşam biçimlerini ve yaşam düzenlerini çok önemli ölçüde değiştirecek… Özellikle bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki baş döndürücü gelişmeler hayatımızın tüm yönlerini etkileyecek sinyalleri daha şimdiden vermiş bulunuyor..

İşte “Gelecek Ne(ler) Getirecek?” sosyal sorumluluk projesi bilgi ve iletişim dünyasının geleceği üzerinde gençlerimizi düşünmeye sevk etmek amacıyla geliştirilmiş bir FİKİR YARIŞMASI projesidir.

lütfen daha fazla bilgi için ziyaret ediniz.

http://www.sobiad.org/KSS/kss-projeler.html

 


2. eDevlet Konferansımızın Başarıyla Tamamlandı...

SoBiAD ve TÜRKSAT  işbirliği ile düzenlenen ve 11-12 Mart 2009 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilen  2. Uluslararası eDevlet Konferansı başarıyla sona erdi.

Düzenlenen konferansa kamu sektörü, özel sektör ve muhtelif üniversitelerden 500 dolayında katılımcı iştirak etti. Toplantının açılış bölümünde konuşan TÜRKSAT Genel Müdürü sayın Özkan Dalbay, konferansın sadece Türkiye'de değil uluslararası alanda da saygın bir yeri olduğuna dikkat çekerek. "bu yıl düzenlediğimiz konferansa eDevlet alanındaki çalışmaları ile  tanınmış 20 dolayında yabancı bilim insanı ve uzman katıldı. Toplam 100'e yakın bildiri sunuldu, ve sunulan bildiriler 2 cilt kitap halinde yayınlandı. Kamu sektöründe eDevlet ve eYönetişim çalışmalarına büyük önem veriyoruz."

Dr. Özkan Dalbay

 
Hukuk ve İktisat Forumu..
 

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Şubat ayında Erciyes Üniversitesi ile işbirliği yaparak 3.HUKUK VE İKTİSAT FORUMU'nu  gerçekleştirdi. Forumda Ekonomi Politilkası Kuralları: Maliye ve Para Politikası Kuralları Makro-Ekonomik Hedeflerin Gerçekleştirilmesine Ne Ölçüde Hizmet Eder? başlığı ile yapıldı ve toplam 6 bildiri sunuldu. Forum'da Erciyes Üniversitesi, İİBF Dekanı Prof. Dr. Ekrem Erdem ve Bilkent Üniversitesi, İİBF Öğretim Üyesi Doç.Dr. Bilin Neyaptı birer bildiri sundular.

 

http://www.hukukiktisatforumu.net

Mart ayında ise Hacettepe Üniversitesi, İİBF Konferans salonunda 4. HUKUK VE İKTİSAT FORUMU'nu  gerçekleştirildi. Forum'da Regülasyon İktisadı alanında bildiriler sunuldu. Forum Başkanı Prof.Dr. A. Burçin Yereli, Türkiye'de piyasa ekonomisinin doğru bir şekilde işlemesi ve kurumsallaşması için  düzenleyici kuralların ve kurumların önemli olduğuna dikkat çekti.

 

 


 © 2008-2010 SoBiAD Tüm Hakları Saklıdır.
http://www.sobiad.org