SoBiAD Bülten
Ocak 2009 | Sayı # 5

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Üç Aylık Haberler- Etkinlikler Bülteni


YEBKO-2008 Konferansının Ardından...

 

İşletme, Organizasyon, Yönetim, Ekonomi ve ilgili alt-disiplinlerde çalışmalar yapan tüm bilim insanlarına, araştırmacılara, kamu ve özel sektörde görev yapan uzmanlara açık olan YEBKO konferansımız 11-12 Eylül 2008 tarihinde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 40 devlet üniversitesi ve 8 vakıf üniversitesi olmak üzere toplam 48 üniversitemizden yaklaşık 230 bilim insanı YEBKO 2008 programında yer aldı. 4 paralel oturumdan oluşan toplam 32 oturumda 163 bildiri sunumu yapıldı. Mazeretleri sebebiyle katılamayanlar dışında sunulan bildiri sayısı 150 dolayında gerçekleşti.


Uluslararası eDevlet Konferansı


 

SoBiAD, TÜRKSAT ile işbirliği yaparak 1. Uluslararası eDevlet Konferansı düzenliyor. Konferans 12-13 Mart 2009 tarihlerinde Ankara'da Crowne Plaza'da gerçekleştirilecek.

 


 

Konferans için daha fazla bilgiye şu web sayfasından ulaşılabilir:

 

http://www.icebeg.net

 

 

 


Gazi Erçel ve Tevfik Altınok Konuğumuz...

Merkez Bankası eski başkanlarından sayın Dr. Gazi Erçel ve Hazine Genel Müdürlüğü olma üzere pek çok önemli görevlerde bulunan  sayın Tevfik Altınok YEBKO genel oturumuna katıldılar. Genel oturumda dünyadaki gelişmeler çerçevesinde iyi maliye ve para politikaları ele alındı.  Genel Oturuma ayrıca Trakya Üniversitesi, İİBF Dekanı sayın Prof. Dr. Sudi Apak da katıldı.

Gazi Erçel, Bankalar Yeminli Murakıbı, Hazine Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinin yanı sıra yine Hazine’de Ekonomik Araştırmalar, Banka Kambiyo, IMF ve Dünya Bankası bölümlerinde çeşitli görevlerde bulundu. Erçel, 1996 yılında Merkez Bankası Başkanlığı’na getirildi.


 

Tevfik Altınok, 1975 yılında üç yıl Hazine Genel Müdürlüğü, 1980-1982 yılları arasında Washington Büyükelçiliği Maliye ve Ekonomi Başmüşavirliği, 1982 yılında Hazine Genel Müdürlüğü ve Milletlerarası İktisadi İşbirliği Teşkilatı  Genel Sekreterliği yapmıştır. 1991-1993 yılları arasında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarı olarak görev yapmıştır.
 

YEBKO-2008  Ödülleri...

 

Genç bilim insanlarımızın ve uygulamacıların yönetim ve ekonomi bilimleri alanlarındaki araştırma ve uygulama çalışmalarını teşvik etmek  amacıyla, Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği (SoBiAD) tarafından her yıl düzenlenen Yönetim ve Ekonomi Bilimleri Konferansı'nda (YEBKO) üç ayrı kategoride ödüller verilmektedir. Bu yılki ödül sahiplerine Genel Oturum'da birer plaket ve ödül sertifikası verildi.

 

"İşletme ve Yönetim" En İyi Bildiri Ödülü

 

"KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNİN FARKLILAŞMA DÜZEYİ: ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE TİCARET ODASI’NA BAĞLI İŞLETMELER ÜZERİNE BİR UYGULAMA"      

 

Doç.Dr.Kazım DEVELİOĞLU

Bilecik Üniversitesi, İİBF

 

Yrd.Doç.Dr. Gürkan HAŞİT

Bilecik Üniversitesi, İİBF

 

 

"Ekonomi" En İyi Bildiri Ödülü

 

"TÜRKİYE’DE İLLER İTİBARİYLE TEKNOLOJİK AÇIĞI ETKİLEYEN UNSURLAR"

 

Dr.Alper ASLAN

Erciyes Üniversitesi

 

Yrd.Doç.Dr.Ferit KULA

Erciyes Üniversitesi

 

"Bankacılık ve Finans" En İyi Bildiri Ödülü

 

"İMKB’DE GÜN İÇİ FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNDE PİYASA VE FİRMA RİSKİ ETKİLERİNİN ANALİZİ"

 

Doç.Dr.Hasan F. Baklacı

İzmir Ekonomi Üniversitesi

 
Halk Bankası YEBKO Sponsoru Oldu..

T.C.Halk Bankası A.Ş.  YEBKO-2008 konferansının ilk sponsoru olan banka oldu.

 

 © 2008-2010 SoBiAD Tüm Hakları Saklıdır.
http://www.sobiad.org