SoBiAD Bülten
Ekim 2009 | Sayı # 4

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Üç Aylık Haberler- Etkinlikler Bülteni


Sosyal Sorumluluk


Prof Dr. Coşkun Can Aktan Sosyal Sorumluluk Vizyon Toplantısı sonunda üzerinde uzlaşılan ilkeleri kapanış konuşmasında şu şekilde özetledi:

"SoBiAD olarak doğanın ve çevrenin korunması ve iklim değişikliğinin ortaya çıkardığı sorunlar konularında toplumu bilinçlendirecek ve çözümler sunacak projeler üreteceğiz.

 

SoBiAD olarak sadece çevre konusunda değil, diğer tüm sosyal sorunlar ile ilgili olarak toplumu bilgilendirmeye ve ortak çözümler bulmaya çaba göstereceğiz.

 

Topluma ödevlerimiz ve yükümlülüklerimiz olduğunun bilincindeyiz. Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği, sosyal sorunlara çözümler üretilmesi konularında üzerine düşen kurumsal yurttaşlık görevlerini yerine getirmeyi taahhüt etmektedir.

 

İş ahlakından, siyasal ahlaka, çevre ahlakından, medya ahlakına tüm sosyal alanlarda etik ve erdemin hakim olması için toplumu bilinçlendirmeye yönelik projeler yürüteceğiz. "

 


SoBiAD'dan Sosyal Sorumluluk Vizyon Toplantısı

KSS vizyon toplantısı dernek yönetim kurulu üyeleri, bazı dernek üyelerimiz ve bazı davetli akademisyenlerin katılımı ile yapıldı. Toplantı sonunda dört temel ilke üzerinde uzlaşıldı.

1.DOĞAYA ve ÇEVREYE SAYGI

 

2.SOSYAL SORUNLARA DUYARLILIK

 

3.KURUMSAL VATANDAŞLIK

 

4.TOPLAM AHLAK

 

Sosyal Sorumluluk Konusunda Bir Kitap...

 

Editör. Coşkun Can Aktan, İGİAD Yayını


 © 2008-2010 SoBiAD Tüm Hakları Saklıdır.
http://www.sobiad.org