SoBiAD Bülten
Nisan 2008 | Sayı # 2

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Üç Aylık Haberler- Etkinlikler Bülteni


Başkan'dan Mesaj...

Prof. Dr. Coşkun Can Aktan

SoBiAD Yönetim Kurulu Başkanı

"Global değişim çağında yaşıyoruz. İlişkilerimiz yerel ve ulusaldan öteye global... Sorunları anlamak ve çözmek için global düşünmek zorundayız. Bilgi çağında tüm organizasyonlar için rekabet gücünün temel anahtarlarından birisi bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkin kullanılmasından geçmektedir. SoBiAD  olarak değişim çağında beşeri sermayenin önemine inanıyoruz.  Verdiğimiz eğitimlerle insan kaynaklarına eşsiz bilgi ve beceriler kazandırmayı hedefliyoruz. Bir insanı ve organizasyonu değerli kılan sahip olduğu değerler ve yarattığı katma değerlerdir. Çalışmak, değerler üretmek... Katma değerler üretirken etik değerleri gözardı etmemek.. Sosyal sorumluluk bilincinde olmak ve bunun gereğini yapmak... SoBiAD bilgi ve iletişim teknolojilerinin önemine inanan ve teknoloji-odaklı çözümler sunmaya odaklanacak bir organizasyon olmayı hedeflemektedir. Bilim ve teknoloji, attığımız her adımda pusulamızdır. "


Kayıt Dışı Ekonomi Paneli Yapıldı...
 

SoBİAD, Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Bölümü ve İzmir Vergi Dairesi ile işbirliği yaparak bir panel düzenledi.

"VERGİ SİSTEMİNDE KAYIT DIŞI EKONOMİNİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK ARAYIŞLAR" başlığı altında düzenlenen panelde İzmir Vergi Dairesi Başkanı sayın Dr. Mustafa Bulut açılış konuşmasında Türkiye'de kayıt dışı ekonominin ciddi boyutlarda olduğuna dikkat çekti.

Dr. Mustafa Bulut, İzmir Vergi Dairesi Başkanı

 

 Panelin sabah oturumuna aşağıdaki konuşmacılar katıldılar:

Halil BAĞDINLI (Gelirler Kontrolörleri Derneği İzmir Şb Bşk)

Ramazan DAVULCUOĞLU(ESİDEF Başkanı)

Cemal ELMASOĞLU (EGİAD Başkanı)

M.Ali KASALI (ESİAD Başkanı)

Zekeriya MUTLU (Esnaf Odaları Bşk)

 

 


 © 2008-2010 SoBiAD Tüm Hakları Saklıdır.
http://www.sobiad.org