SoBiAD Bülten
Ocak 2008 | Sayı # 1

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Üç Aylık Haberler- Etkinlikler Bülteni


YEBKO-2008

 

 

ICSS-2008

 

 


SoBiAD  iki konferansla başlıyor...

Kasım 2007 tarihinde resmi kuruluş işlemlerini tamamlayan Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği biri ulusal ve diğer uluslararası etkinlik ilan etti.

Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği (SoBiAD) başta ekonomi, maliye, siyaset ve yönetim bilimleri olmak üzere  sosyal bilimlerin muhtelif alanlarında eğitim, çalıştay ve   seminer çalışmaları yürütmek, bilimsel araştırmalar yapmak,  sosyal bilimler alanlarında  çalışmalar yapan kişileri bir araya getirerek projeler üretmek,  yurtiçinde ve yurtdışında faaliyet gösteren muhtelif kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak ortak çalışmalar  yürütmek amaçlarına yönelik olarak kuruldu.

SoBiAD ayrıca sosyal bilimler alanında kapsamlı bir e-dokümantasyon merkezi oluşturmak, kamuoyunu bilgilendirmek üzere dergi, kitap gibi yayınları gerçekleştirmek  ve böylece hem özel hem de kamu sektöründeki karar alma ve uygulama süreçlerine katkılarda bulunmak yönünde faaliyetler de yürütmeyi planlıyor.

Yönetim ve Ekonomi Bilimleri Konferansı

İşletme, Organizasyon, Yönetim, Ekonomi ve ilgili alt-disiplinlerde çalışmalar yapan tüm bilim insanlarına, araştırmacılara, kamu ve özel sektörde görev yapan uzmanlara açık olan konferans 11-12 Eylül 2008 tarihinde gerçekleştirilecektir.

lütfen daha fazla bilgi için ziyaret ediniz.

http://www.yebko.net

Uluslararası Sosyal Bilimler Konferansı

International Conference on Social Sciences 21-22 Ağustos 2008 tarihlerinde DEÜ Desem Konferans salonlarında gerçekleştirilecektir. Konferansın amacı, bilim adamlarının, uygulamacıların ve üniversiteler dışındaki araştırmacıların sosyal  bilimlerin muhtelif alt disiplinleri içerisinde yaptıkları teorik-analitik-deneysel ve ampirik araştırmaları sunmalarına olanak sağlamaktır.

http://www.icssconference.net

 


 © 2008-2010 SoBiAD Tüm Hakları Saklıdır.
http://www.sobiad.org